Неверојатна загатка за сите генијалци

Бил Гејтс ја решил за 20 секунди.

Гледате квадрат на сликава? Одговорот на ова прашање кажува многу за вашите политички уверувања

Пред вас се наоѓа една форма за која многумина тврдат дека е квадрат, додека други мислат дека бидејќи не е затворено геометриско тело, во никој случај не може да биде квадрат.

Отсега сукањето тесто ќе биде суперзабавно, а печивата и колачите уште повкусни

Полската дизајнерка и пекарка Зужа Козерска ја употребила модерната технологија за да го модернизира традиционалниот кујнски додаток – сукалото, користејќи ласерски гравер.
Датум: 02 јул 2015

5 форми и дизајни на нокти кои се во тренд оваа сезона

Погледнете следниве 5 трендови кои се многу популарни оваа сезона...

Какви плик чанти најмногу прилегаат на вашиот стил?

Од женствено и урбано до слатко или пак смело, пронајдете го вашиот стил и погледнете кои плик чанти најмногу ви прилегаат.
Датум: 22 јун 2014
, Автор:

Уникатни форми на цвеќиња кои личат на нешто друго

Функцијата на опрашување придонела цвеќињата да се развијат во многу различни облици и бои од кои некои личат на препознатливи фигури, растенија и животни.
Датум: 02 јун 2014
, Автор:

Неверојатна 3Д уметност од хартија

Познатата француска дизајнерка Мауд Вантурс користејќи слоеви разнобојна хартија, креира разни хипнотизирачки форми кои се претопуваат во неверојатен дизајн.
Датум: 28 апр 2014
, Автор:

Направете сами: прекрасни хартиени снегулки

Доколку и вие сте голем љубител на снежната идила и сакате тоа да го прикажете на креативен начин, земете лист хартија и ножички и следете ги едноставните инструкции во видеото.

Домашни гумени бонбони

Дали обожавате гумени бонбони? Оние растегливи слатки задоволства во форма на црвчиња, мечиња и други животинчиња...
Датум: 23 авг 2013
, Автор:

Белиот џеб – скриено дело на природата

Уште едно место на нашата убава планета кое измамува воздишки.

Неверојатно 3Д пенкало кое црта во воздух

Доколку знаете да чкртате, цртате или едноставно да го мрдате прстот низ воздухот, тогаш ќе знаете и да го користите 3Doodler. :)
12