12 мај 2016 | Кафе пауза

5 летни ТВ драми кои со нетрпение ги очекуваме

Како што поминуваат годините, така се појавуваат сè повеќе и повеќе одлични ТВ серии, особено драми.

Што треба, а што не треба да правите кога вашите пријатели имаат лош ден?

Пријателите се луѓе коишто ќе ви дадат совети и ќе ве утешат во тешките времиња.

5 навики на луѓето чиј дом е секогаш совршено чист

Вашиот дом може да изгледа чисто и уредно и без куќна помошничка. Во што е трикот?

Конечно е откриено: Дали лакот за коса навистина може побрзо да го исуши лакот за нокти?

Реално, кој има половина час или повеќе слободно време за да седи без да работи ништо додека чека да се исуши лакот?

10 помалку познати факти за Салвадор Дали

Во чест на неговиот 112 роденден, кој помина вчера, ви претставуваме 10 интересни факти од неговиот живот кои веројатно не сте ги чуле досега.

11 работи кои треба да ги знаете доколку имате врска на далечина

Се плашите дека изреката „Далеку од очи, далеку од срце“ е вистинита.

Креативна преработка: Артистка користи кафе за да ги наслика познатите уметнички портрети

Артистката Карен Еланд дава сосема ново значење на терминот „уметност со кафе“.

Најславните цитати на Елизабет Тејлор

Елизабет Тејлор била една од најгламурозните холивудски ѕвезди и најубавите жени во историјата на филмот.

Патиките со врвки повеќе не се во мода?

Женствената верзија на класичните, спортски патики се секако моделите кои се таканаречени патики на навлекување.

Науката открива: Зошто вашиот работен ден треба да биде пократок?

Многу луѓе сметаат дека понапорната работа и трудот резултираат со поголема продуктивност, но дали е тоа навистина така?

5 ситуации во љубовната врска кои ги преживуваат само сродните души

Тешките моменти се неминовен дел од секоја врска, но најважно е да успеете да ги пребродите заедно и да ве направат посилни.
12