5 ситуации во љубовната врска кои ги преживуваат само сродните души

5 ситуации во љубовната врска кои ги преживуваат само сродните души

Секоја врска доживува подеми и падови, среќни и несреќни настани, денови исполнети со љубов и нежност и денови исполнети со караници и лутење. Тешките моменти се неминовен дел од секоја врска, но најважно е да успеете да ги пребродите заедно и да ве направат посилни. Доколку и покрај сите лоши работи вие успевате да ја сочувате насмевката на вашето лице затоа што тој е покрај вас, нема сомнеж дека за оваа личност вреди да се борите. Ова се 5-те ситуации кои ако сте ги преживеале и понатаму сте останале заедно, немојте да се двоумите повеќе – вие засекогаш ќе останете заедно!

5 ситуации во љубовната врска кои ги преживуваат само сродните души

1. Сте отишле на одмор и сè тргнало наопаку

Веројатно сте очекувале дека заедничкото патување и првиот одмор ќе бидат идеални, но за жал баш тогаш може сè да тргне на лошо. Лошо време, уште полош хотел, неисполнети очекувања, здравствени проблеми… Но, доколку и покрај сите овие проблеми вие сепак се смеете и се забавувате, може да се каже дека сте ја нашла вашата сродна душа.

2. Неговите родители не ве сакаат (или обратно)

Запознавањето на родителите секогаш било и ќе биде стресно. Нормално дека сакате да оставите добар впечаток и да им се допаднете, па подготвени сте и лошиот ден да го претворите во добар само за да ве засакаат. Доколку од некоја причина сепак не успеете да ги придобиете, а тој ве сака исто како и првиот ден и нивното мислење не му е пресудно затоа што знае што има покрај себе, вие сте навистина среќница!

3. Некој од неговото друштво не ве сака

Не постои апсолутно никаква причина зошто да не ѝ се допаѓате на неговата другарка, ама едноставно гледате дека девојката не ве „мириса“ баш. Можеби дури и му вели: „Ти можеш и подобро“. Но, тој не сака подобро и не знае за подобро, затоа што според него вие сте тоа најдоброто! И без оглед на коментарите на неговата пријателка, свесен е што има покрај себе, па затоа и ве чува и сака.

5 ситуации во љубовната врска кои ги преживуваат само сродните души

4. Одите на настани каде тој ги знае сите, а вие никого

Уште еден кошмар како оној со запознавањето на родителите. Меѓутоа, ако ја преживеете оваа социјална драма и сфатите дека всушност ви било пријатно и убаво затоа што тој имал фантастичен пристап кон целата ситуација, вие имате личност со која би можеле да преживеете и бродолом.

5. Ги знаете сите негови тајни, си ги завршувате речениците еден на друг, имате заеднички цели и не можете да си замислите ниту еден ден без него

Со други зборови: Вие сте навистина еден за друг!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар