17 декември 2015 | Кафе пауза

Еве што им прави неспиењето на телото и мозокот!

Oва се 8-те ужасни работи кои можат да ви се случат доколку не спиете доволно.

Никогаш нема да погрешите: Црно-белата е секогаш добитна комбинација!

Понекогаш контрастот е она што ја прави облеката впечатлива и шик.

Животно школо: Како да ја пронајдете идеалната работа за вас?

Шесте почетни чекори од животното школо „The School of Life“ кои водат до работата која ви одговара вам и која нема да ве прави да се чувствувате непријатно секој ден...

Луди фотографии од луѓе кои се препнуваат, паѓаат и левитираат

Никој не бил повреден при реализацијата на овие луди фотографии. Можеби неколку модринки и гребнатинки, но според учесниците, тие не се бројат.
Датум: 17 дек 2015

Јадења кои се поздрави кога се комбинираат со алкохол

Не само што овие два типа алкохол се вкусни, туку и можат да ги направат поздрави некои од вашите омилени јадења, како и да ги намалат нивните негативни ефекти.

10 типови луѓе кои веројатно ќе ве изневерат

Дали вашата девојка е русокоса? Дали вашето момче е зависно од Твитер? Дали навистина полни 29 години?
Датум: 17 дек 2015

10 цитати од Агата Кристи

Дамата Агата Кристи е една од најпознатите писателки на криминалистички новели...
Датум: 17 дек 2015

Еве како 1 чаша сок од ананас дневно влијае на вашето здравје

Одлични вести за љубителите на ананасот!
Датум: 17 дек 2015

Ова куче ги уништува сите плишани играчки освен една

Запознајте ја Лука, куче од расата алјаски маламут кое ужива да ги уништува своите играчки!
Датум: 17 дек 2015

Гледате квадрат на сликава? Одговорот на ова прашање кажува многу за вашите политички уверувања

Пред вас се наоѓа една форма за која многумина тврдат дека е квадрат, додека други мислат дека бидејќи не е затворено геометриско тело, во никој случај не може да биде квадрат.

8-те најпопуларни настани кои ги одбележаа социјалните мрежи во 2015

Погледнете ја листата на овогодишните настани кои на момент го срушија и запреа интернетот.

Вкусен десерт и уште повкусни шолји

Дали сакате вкусен, кремаст десерт во прекрасни мали шолји? А истовремено да можете да ја изедете и шолјата?
Датум: 17 дек 2015
12