Ова куче ги уништува сите плишани играчки освен една

Ова куче ги уништува сите плишани играчки освен една

Запознајте ја Лука, куче од расата алјаски маламут кое ужива да ги уништува своите играчки! Неговата сопственичка секогаш сакала да има куче, но не можела да си дозволи додека студирала. Наместо тоа купила куче играчка и кога конечно можела да си дозволи да чува куче, играчката ѝ ја подарила на Лука. Набрзо тие станале неразделни. Но, најинтересното е тоа што 8-месечната Лука ги уништила сите свои играчки, освен ова плишано кученце.

8 месечната Лука ги уништила сите свои играчки, освен ова плишано кученце

„Откако ѝ го дадов плишаното куче, таа го зеде во својата прегратка и од тој момент секогаш го чува покрај себе. Како да е нејзино бебе, го носи наоколу секаде каде што оди и секогаш спие со него. Тоа е единствената играчка која ја нема уништено.“

После една и пол година и многу уништени играчки, Лука е неразделна од своето пријателче(3)-ova-kuche-gi-unishtuva-site-plishani-igrachki-osven-edna-kafepauza.mkСопственичката ја купила играчката додека студирала, бидејќи не можела да чува вистинско куче(1)-ova-kuche-gi-unishtuva-site-plishani-igrachki-osven-edna-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар