Еве што им прави неспиењето на телото и мозокот

Еве што им прави неспиењето на телото и мозокот!

Нашето опкружување со екрани на сите страни доаѓа со еден несакан ефект: Не можеме да спиеме. И поради тоа страдаме и физички и психички.

Според една неодамнешна анкета, независно дали седиме до доцна навечер за да гледаме уште една епизода од омилената серија или за да разгледуваме разни содржини на Фејсбук, речиси 40% од нас спијат помалку од 7 часа.

Oва се 8-те ужасни работи кои можат да ви се случат доколку не спиете доволно:

Кликнете за поголема верзија

Кликнете за поголема верзија


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар