Одлична новогодишна фризура: Едноставна, опуштена и елегантна

3 одлични новогодишни фризури: Едноставни, опуштени и елегантни

Овие плетенки се истовремено елегантни, но и многу едноставни за правење, па токму затоа се и идеални за новогодишната прослава. Тие се многу популарни помеѓу жените токму поради својата едноставност, но најмногу затоа што не мора да одите на фризер за да ги направите.

00-3-odlichni-novogodishni-frizuri-ednostavni-opushteni-i-elegantni-kafepauza.mk

Најпрво ставете доволно лак на косата со цел да може да ја држи плетенката која ќе изберете. Потоа, на средината на главата, почнете да ја плетете. Направете или француска плетенка или во форма на рибја коска со должина која најмногу ви одговара. За крај, едноставно прицврстете ја и фризурата е готова. За подетални насоки, погледнете го следново видео:


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар