Погледнете на кои места луѓето најмногу се чекирале во 2015 според Фејсбук

Погледнете на кои места луѓето најмногу се чекирале во 2015 според Фејсбук

Фејсбук откри на кои места луѓето најмногу се чекирале во 2015 година. На листата главно се наоѓаат забавни и национални паркови. Во продолжение видете кои локации во светот ги заземаат првите десет места.

(3)-poglednete-na-koi-mesta-lugjeto-najmnogu-se-chekirale-vo-2015-spored-fejsbuk-kafepauza.mk

10. Централ парк во Њујорк

(1)-poglednete-na-koi-mesta-lugjeto-najmnogu-se-chekirale-vo-2015-spored-fejsbuk-kafepauza.mk

9. Музејот Лувр во Париз

(4)-poglednete-na-koi-mesta-lugjeto-najmnogu-se-chekirale-vo-2015-spored-fejsbuk-kafepauza.mk

8. Националниот парк Јосемити во Америка

(7)-poglednete-na-koi-mesta-lugjeto-najmnogu-se-chekirale-vo-2015-spored-fejsbuk-kafepauza.mk

7. Националниот парк Гранд Кањон во Америка

(10)-poglednete-na-koi-mesta-lugjeto-najmnogu-se-chekirale-vo-2015-spored-fejsbuk-kafepauza.mk

6. Сиам Парагон, најголемиот трговски центар во Азија

(5)-poglednete-na-koi-mesta-lugjeto-najmnogu-se-chekirale-vo-2015-spored-fejsbuk-kafepauza.mk

5. Нијагарини водопади

(6)-poglednete-na-koi-mesta-lugjeto-najmnogu-se-chekirale-vo-2015-spored-fejsbuk-kafepauza.mk

4. Ајфелова кула

(9)-poglednete-na-koi-mesta-lugjeto-najmnogu-se-chekirale-vo-2015-spored-fejsbuk-kafepauza.mk

3. Тајмс Сквер

(8)-poglednete-na-koi-mesta-lugjeto-najmnogu-se-chekirale-vo-2015-spored-fejsbuk-kafepauza.mk

2. Универзал студио

(0)-poglednete-na-koi-mesta-lugjeto-najmnogu-se-chekirale-vo-2015-spored-fejsbuk-kafepauza.mk

1. Дизниленд

(2)-poglednete-na-koi-mesta-lugjeto-najmnogu-se-chekirale-vo-2015-spored-fejsbuk-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар