Направете сами: прекрасни хартиени снегулки

Направете сами: прекрасни хартиени снегулки

Има ли нешто похармонично од гледањето низ прозорец, додека снегулките нежно паѓаат на земјата?! Доколку и вие сте голем љубител на снежната идила и сакате тоа да го прикажете на креативен начин, земете лист хартија и ножички и следејќи ги едноставните инструкции во видеото, направете волшебна снегулка од хартија. Вклучете ја имагинацијата и направете безброј различни форми.

Направете сами прекрасни хартиени снегулкиНаправете сами прекрасни хартиени снегулки
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар