филм | Кафе пауза

„Moxie“: Филм што треба да го погледне секоја жена

Меѓународниот ден на жената е датум што треба да нè потсетува на сите економски, политички и социјални достигнувања, за кои жените се одговорни.

Наскоро доаѓа документарец за легендарната Тина Тарнер

Тина е интимен портрет на жена која ги надмина крајните неволји, дефинирајќи ја својата кариера, идентитет и наследство според нејзините сопствени услови.

„Miracle in Cell No. 7“: Филм кој ќе остане во вашата меморија долго време

Кога последен пат сте гледале филм од кој ви трепереше целото тело?

Нова романтична комедија со прекрасната Џенифер Лопез и уште една латино ѕвезда!

Филмските улоги во романтични комедии дефинитивно ја одведоа Џенифер Лопез во редовите на најпрепознатливите актерки. Оваа година таа ќе се обиде повторно да ги украде срцата на публиката со уште еден филм.

Доаѓа филм за кој веќе е предвидена номинација за Оскар!

Станува збор за филм за љубовта и за сите пречки, но и за убавите моменти што таа ни ги носи...

„Death to 2020“: Новиот филм за кој сите зборуваат!

Иако се чувствуваме како да сме постојано во една од епизодите на популарната серија „Black Mirror“, сите катастрофи што нè снајдоа во оваа предизвикувачка година, за жал, беа дел од нашето секојдневие.

„The Call“: Научно-фантастичен трилер кој ќе сакате да го погледнете

Што ќе се случи кога девојчињата сфаќаат дека живеат во иста куќа, но едната во 1999 година, а другата во 2019 година?

5 филмови за развод што ќе ве научат на важни лекции за љубовта и за животот

Без разлика дали станува збор за крај на долга врска, губење на работата, преселување или развод, справувањето и почнувањето од нула секогаш ни дава надеж за подобро утре.

Контроверзниот филм „Cuties“ може да влезе во трката за Оскар

Иако доби многу високи оценки од критичарите и покажа успех во Франција, режисерот на филмот еднаш доби закани, а се крена прашина и околу најавата за филмот на Нетфликс.

Јунаците од нашето детство се враќаат: Погледнете го трејлерот за новиот филм со Том и Џери

Изгледа дека 2021 година ќе биде многу подобра од оваа, особено за љубителите на омилените јунаци од детството - Том и Џери!

Погледнете го трејлерот за новиот божиќен романтичен филм што ќе ги смени празниците засекогаш

Ако навистина ги сакате божиќните празници, сигурно знаете дека тие не можат да поминат без добри празнични филмови.