филм | Кафе пауза - Part 25

Најромантични филмски сцени на сите времиња

Расположени сте за малку романтика? Сакате да поминете ноќ со самите себе и на раат да ги полните марамчињата со солзи, додека истовремено правите гримаси пред телевизорот кои не се за пред други луѓе.

Најубавите новогодишни и божиќни филмови

Доколку се прашувате што интересно би можеле да правите во овие слободни опуштени денови, еве една интересна идеја - повикајте ги пријателите и разбудете ја магијата на празниците, уживајќи во еден целодневен маратон.
Датум: 06 јан 2011
, Автор:

Познатите низ објективот на Марк Хом

Работата на Марк Хом вклучува кампањи за модните куќи Гучи, Макс Мара и Гени, како и фотографии од најкреативните, најпознатите и највлијателните личности од нашето време. Дел од нив се: Иги Поп, Шер, Феј Доновеј, Кристофер Вокен...
Датум: 28 дек 2010
, Автор:

Гинисови рекорди поврзани со Нова година

Погледнете ги Гинисовите достигнувања по повод Новата година и божиќните празници...

Интересни факти за „Сам дома“

По повод 20 години од првиот дел на ова легендарно филмско остварување кое го освои секое дете, еве неколку интересни факти, кои веројатно не сте ги знаеле.
Датум: 16 дек 2010
, Автор:

Првиот филм снимен само од мачки!?

Со HD камери околу вратот, мачките си го документирале целиот свој стил на живеење во рок од 5 дена. Навистина уникатен поглед на тоа како една мачка го гледа и истражува светот околу неа.
Датум: 14 дек 2010
, Автор:

Карамел-пуканки

Обвиткани со карамел и неверојатна златеста боја, овие карамел-пуканки сигурно ќе ви бидат одлични придружнички на следниот филм или тв серија која ќе ја гледате.

Гледајте го „Inception“ низ сцени од лего коцки

Двајца корисници на Фликр, Profound Whatever и Ochre Jelly, инспирирани од неверојатните сцени, решиле истите да ги создадат од лего коцки. Конечниот епилог навистина изгледа неверојатно.
Датум: 30 окт 2010
, Автор:

Хотели од филмовите

Погледнете ја листата на познатите хотели, каде што се снимени филмските сцени.

Исчезнувањето на Алис Крид (Тhe disappearance of Alice Creed)

Приказна за лагата, стравот, борбата и неизвесноста
Датум: 23 окт 2010
, Автор:

15 кул домашни кина

Во денешно време, домашните кина стануваат се попопуларни. Благодарение на тоа, овие простории стануваат се по софистицирани и со што повеќе технологија, па сето тоа ги прави многу комплицирани за дизајнирање.
Датум: 20 окт 2010
, Автор:

„Ритамот на Њујорк“ во 3 минути

Двајца германски режисери (Tim Hahne и Thomas Noesner), кои биле во Њујорк за да снимаат реклама, направиле и еден неверојатен краток филм насловен „Ритамот на Њујорк“...
Датум: 06 сеп 2010
, Автор: