Најубавите новогодишни и божиќни филмови

Новогодишните и божиќните празници се највеселиот период од годината. Во домовите преовладува топлината на позитивните вибрации и среќата, а богатата трпеза, подароците и семејството се секогаш тука да ја надополнат прекрасната атмосфера.

Доколку се прашувате што интересно би можеле да правите во овие слободни опуштени денови, еве една интересна идеја – повикајте ги пријателите и разбудете ја магијата на празниците, уживајќи во еден целодневен маратон од новогодишни и божиќни филмови. Ова е предлог-листата која ние ја подготвивме, а изборот останува на вас. Среќни празници!

1. A Christmas Story (1983) – [трејлер]

A Christmas Story (1983)

2. Scrooged (1988) – [трејлер]

Scrooged (1988)

3. Home Alone (1990) – [трејлер]

Home Alone (1990)

4. The Nightmare Before Christmas (1993) – [трејлер]

The Nightmare Before Christmas (1993)

5. Miracle on 34th Street (1994) – [трејлер]

Miracle on 34th Street (1994)

6. How the Grinch Stole Christmas (2000) – [трејлер]

How the Grinch Stole Christmas (2000)

7. The Polar Express (2004) – [трејлер]

The Polar Express (2004)

8. Homeless for the Holidays (2009) – [трејлер]

Homeless for the Holidays (2009)


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Andrej Reply

    ме потсетивте на тоа кои филмови сакам да ги гледам а никогаш не сум ги гледал… сега кога сум болен и по дома баш ке си го пуштам Nightmare before Christmas 😉

Остави коментар