18 декември 2020 | Кафе пауза

Рецепт за празнични колачиња за оние кои не сакаат да ги комплицираат работите во кујната

Овие колачиња се еден од најгугланите рецепти оваа година во Италија, а во Македонија најверојатно би било рецепти за вкусен леб!

Фантастични фотографии од пештерите создадени во глечерите на Алјаска

Фотографот Дејвид Крејн (32) од САД се заинтересирал за глечерите на Алјаска и започнал да ги истражува во 2015 година.

Вежби со тегови за обликување на нозете и задникот!

Овој пат се фокусиравме на нозете и задникот, деловите од телото кои се „болно место“ за многу жени, но решението е многу едноставно и вклучува малку упорност.

„The Call“: Научно-фантастичен трилер кој ќе сакате да го погледнете

Што ќе се случи кога девојчињата сфаќаат дека живеат во иста куќа, но едната во 1999 година, а другата во 2019 година?

Двајца станари добивале писма од деца наменети до Дедо Мраз, па решиле да почнат и да ги исполнуваат нивните желби

Што би направиле ако во текот на неколку месеци во вашето поштенско сандаче секој ден ќе најдете десетици писма упатени до Дедо Мраз?

Како се однесуваат хороскопските знаци кога флертуваат?

Како паничат хороскопските знаци додека флертуваат со симпатијата и се трудат да ја освојат?

7 нијанси на лакови за нокти што ги прават вашите раце да изгледаат помлади

Иако е тешко да се справите со потемните дамки, брчки и вени, постои трик што можете да го искористите за подмладување на рацете.

Зграда висока 210 метри: Облакодер со дупка или џиновска скулптура?

Во иднина, Саркостил може да стане голема туристичка атракција во Њујорк - градот што го посетиле дури 66 милиони домашни и странски гости во 2019 година.

Што ќе се случи со вашето тело ако престанете да јадете овошје и зеленчук?

Депресија, лош мирис на телото, оштетен вид - ова се само неколку работи што може да му се случат на вашето тело ако престанете да јадете овошје и зеленчук.

Фотограф ја овековечува убавината на белиот лав од секој агол

Симон Нидам е хуманитарец и фотограф на дивиот свет. Тој фотографира бели лавови за да му ја покаже на светот убавината на оваа ретка мутација во бојата.