Фотограф ја овековечува убавината на белиот лав од секој агол

Фотограф ја овековечува убавината на белиот лав од секој агол

Симон Нидам е хуманитарец и фотограф на дивиот свет. Тој фотографира бели лавови за да му ја покаже на светот убавината на оваа ретка мутација во бојата. Сепак, безбедноста е секогаш негов прв приоритет. Иако секогаш кога е многу близу до лав, се чувствува како да е во опасност, тој секогаш презема мерки на претпазливост за да се осигура дека е всушност безбеден. Во продолжение погледнете ги фотографиите на кои може да ѝ се восхитувате на храброста на Симон да ѝ гледа на опасноста во лице.

Фотограф ја овековечува убавината на белиот лав од секој агол

Фотограф ја овековечува убавината на белиот лав од секој агол

Фотограф ја овековечува убавината на белиот лав од секој агол

Фотограф ја овековечува убавината на белиот лав од секој агол

Фотограф ја овековечува убавината на белиот лав од секој агол

Фотограф ја овековечува убавината на белиот лав од секој агол

Фотограф ја овековечува убавината на белиот лав од секој агол

Фотограф ја овековечува убавината на белиот лав од секој агол

Фотограф ја овековечува убавината на белиот лав од секој агол

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар