Фантастични фотографии од пештерите создадени во глечерите на Алјаска

Фантастични фотографии од пештерите создадени во глечерите на Алјаска

Фотографот Дејвид Крејн (32) од САД се заинтересирал за глечерите на Алјаска и започнал да ги истражува во 2015 година.

Откако бил воодушевен од убавината на големите глечери, Дејвид поминал низ обука за безбедност додека истражувал Алјаска. Типичен ден на истражувач се состои од пешачење на патека од 8 милји за да се стигне до еден глечер. Кога пристигнува на глечерот, само тогаш Давид ги истражува пештерите создадени во глечерите на температура од само 1 степен Целзиусови. Дејвид истакнува дека е свесен за промените во овие пет години откако бил на Алјаска. Тој вели дека глечерите се топат со неверојатна брзина. Погледнете ги неговите фотографии од ова волшебно место.
Фантастични фотографии од пештерите создадени во глечерите на Алјаска
Фантастични фотографии од пештерите создадени во глечерите на Алјаска
Фантастични фотографии од пештерите создадени во глечерите на Алјаска
Фантастични фотографии од пештерите создадени во глечерите на Алјаска
Фантастични фотографии од пештерите создадени во глечерите на Алјаска
Прочитајте и за овој прекрасен парк во кој се наоѓа најголемото дрво во светот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар