тренд | Кафе пауза

Фитнес-трендот 12-3-30 е популарен на ТикТок, а еве за што станува збор

Лентата за трчање им е кошмар на многумина, но благодарение на ТикТок овој уред наскоро може да стане вашиот најдобар пријател.

Протеинско кафе: Нов тренд на ТикТок

Тоа е наречено профифе - комбинација на еспресо и протеински шејк што се чини ја полуде фитнес-заедницата ТикТок.

Парче во кое секоја жена изгледа одлично!

Костимите станаа многу популарни минатата година, а според дизајнерите, тие ќе бидат актуелни и до крајот на тековната година.

Овој модел на здолниште ќе доминира оваа пролет

Во сезоната пред нас, најпопуларни ќе бидат кожените здолништа. Сите должини ќе бидат релевантни, од мини до оние до колена.

Пролетен маникир: Тренд на кој нема да можеме да му одолееме во наредните денови!

Иако годината штотуку започна, некои трендови станаа популарни на самиот почеток и со задоволство ќе ги носиме во наредните денови, недели и месеци.

#snowglobing: Празничен тренд во романтичните средби, за кој не знаеме што да мислиме

Иако го добил името по еден од најубавите и најромантичните сезонски украси на сите времиња - снежната топка е всушност поим, створен за да го опише новиот тренд, кој е сè, само не симпатичен.

Необичен тренд во Америка: Коса со боите на виножитото

Често имаме можност да видиме различни модни трендови, но и модерни фризури, а уште еден многу интересен тренд доаѓа од Америка.

Жените ги претвораат веѓите во мини новогодишни елки оваа зима

Новогодишната елка на веѓите можете многу лесно да ја креирате сами, а за тоа ќе ви требаат сјајни украсни налепници и ѕвезди.

Без градници: Славните девојки и еден од водечките трендови на годината

Полека, но сигурно, модата станува територија каде што сè е дозволено, дури и она што беше незамисливо.

Новогодишна елка од пампас: Нов празничен тренд што изгледа толку добро!

Со цел да му дадете на вашиот дом сосема нова облека овие празници и да внесете здив на свежина, ви предлагаме да се одлучите за елка од пампаси.

Новогодишни елки инспирирани од сончогледите се новиот празничен тренд

Елката со украси во форми на сончогледи е весела, празнична и неочекувана. Дали би сакале да го пробате ова?