тиква | Кафе пауза

Рецепт за тирамису што ќе ви го стопли срцето во студените есенски денови!

Денес ви споделуваме „есенска верзија“ на рецептот за тирамису која содржи зачини и една тајна состојка!

Есенски десерт: Рецепт за пита со тиква и мед

Искористете ја сезоната на тиквата и направете ја оваа вкусна пита.

Вегански бургери од наут и тиква

Одличен рецепт за време на есенските и зимските месеци!

Кафе на денот: Лате со тиква и урми

Ако ја комбинирате сварената тиква со умри, дали знаевте дека можете да го направите највкусното лате?

Лесен есенски пилинг за тело од тиква

Есента носи многу вкусни плодови, а еден од нив е дефинитивно тиквата, која можете да ја користите на различни начини.

Чизкејк мафини со тиква

Кога имате желба за чизкејк, ви гарантираме дека овие вкусни чизкејк мафини ќе ве задоволат.

Тиквите со сукуленти се едни од најубавите декорации за оваа есен

Белата тиква може да се употребува како декорација, а треба само да ја издлабите и да ја наполните со прекрасни сукуленти.

Рецепт за колачиња со тиква

Прекрасната есен е тука, а сигурно би сакале да уживате во неа заедно со вкусни колачиња!

Рецепт за вкусен леб со тиква и глазура од кафе

Овој рецепт не е од оние само со 5 состојки, но целиот процес има само 5 чекори, а вашата кујна ќе биде полна со есенска атмосфера и прекрасни мириси!

Есенско кафе со тиква: Новиот пијалак што ќе сакате да го пиете цела сезона

Денес решивме да ви споделиме еден рецепт за кафе со вкус на тиква кој е новиот пијалак што ќе сакате да го пиете цела сезона.

Овој традиционален руски пијалак го зајакнува имунитетот, а се подготвува многу едноставно

Кога имунитетот е силен, полесно можете да им се спротивставите на болестите, како и на коронавирусот кој владее во овој момент.

Рецепт за домашен леб од тиква

Погледнете како да подготвите здрав леб од тиква, а на врвот можете да додадете и семки кои се полни со протеини и со здрави масти.