07 октомври 2020 | Кафе пауза

Тиквите со сукуленти се едни од најубавите декорации за оваа есен

Белата тиква може да се употребува како декорација, а треба само да ја издлабите и да ја наполните со прекрасни сукуленти.

12 предлози како да го комбинирате долгото палто оваа сезона

Долгите палта ќе доминираат на модната сцена и оваа есен. Во тренд ќе бидат палта во светли бои и изработени од разни материјали.

Храна што содржи повеќе калциум од млекото

Нетолеранцијата на млеко и на млечни производи стана речиси секојдневна појава и сè повеќе луѓе се соочуваат со овој проблем што бара алтернативен начин на исхрана.

Зошто е добро да ја работите работата што не ви се допаѓа барем еднаш во животот?

Без разлика дали ја сакате својата работа или не, секогаш ќе имате тешки и навидум неподносливи денови и периоди во кои нема да уживате.

Колку долго трае бременоста кај животните?

Просечната бременост кај луѓето е 40 недели, но животните може да ги носат своите бебиња во стомакот само неколку недели или подолго од една и пол година.