тесто | Кафе пауза

Вкусни и топли сендвичи: Рецепт за корнети од тесто за пица

Со корнетите од тесто за пица можете да експериментирате како што сакате.

Совршен предлог за денешниот ручек: Пица со месо

Пицата е омилено јадење на многу генерации.

Одличен рецепт за појадок: Јајце во лиснато тесто

Доколку сакате брз, едноставен и вкусен појадок ви предлагаме да си го подготвите овој рецепт.

Куглоф-штрудла со јаболка

Доколку се прашувате како на креативен начин да го поминете времето со вашите деца, ние ви предлагаме еден совршен рецепт кој ќе биде идеален производ на вашата креативност!

„Бомболините“ или малите „бриош“ крофни се најдоброто нешто што ќе го пробате во последно време

Можете да ги наполните со каков било крем, мармалад, несолено меко сирење… Може дури да ги оставите и празни или само да ги наросите со шеќер во прав.

Може ли да ви се слоши ако јадете сирово тесто за колачиња?

Иако знаете дека не треба да го јадете, тешко е да му одолеете на сировото тесто за колачиња.

Лудо тесто – чудо од тесто!

Иако никој со сигурност не може да каже како ова тесто го добило името, логиката вели дека расте како „лудо“.

Мека, сочна и се топи во уста: Пица на брзинка за која тестото се мати со миксер

Домашно подготвената пица е одличен викенд ручек, а најдоброто од сѐ е што на неа можете да ставите што вие најмногу сакате.
Датум: 09 јун 2019
, Автор:

Француско универзално тесто без јајца: Рецепт за најмеките леб и печива

Лесен рецепт што секогаш успева – и во солена и во блага верзија

Зошто треба да додавате вотка во тестото за пита и пица?

Имаме многу важни новости за вас, кои целосно можат да ви го променат животот (во поглед на питите и пиците!).

Вкусен и брз рецепт: Тесто за пица од само 3 состојки

Предностите на овој рецепт се бројни, но она што е најважно е брзата и лесна подготовка.

Отсега сукањето тесто ќе биде суперзабавно, а печивата и колачите уште повкусни

Полската дизајнерка и пекарка Зужа Козерска ја употребила модерната технологија за да го модернизира традиционалниот кујнски додаток – сукалото, користејќи ласерски гравер.
Датум: 02 јул 2015
12