19 мај 2016 | Кафе пауза

Не плашете се од одразот во огледалото, вие заслужувате да се сакате себеси

Живееме во свет кој постојано се обидува да нѐ убеди дека сме нешто помалку.

Зошто жените избираат погрешни мажи?

Воопшто не е реткост паметни жени да бидат во врска со мажи кои воопшто не се вистинскиот избор за нив, па потоа да патат.

Никогаш не треба да престанете да ја освојувате, дури ни кога целосно ќе ви се предаде

Додека создавањето романтична врска се однесува на двајцата, девојките може да не бидат многу мотивирани да се романтични доколку не се чувствуваат посакувани.

Истражувањата откриваат: Човекот поминува помалку од 1% од својот живот во вежбање

Кога станува збор за живеењето здрав живот, тогаш здравата исхрана и физичката активност се најдобрите начини да го направите тоа.

Дознајте какви момци ве привлекуваат според вашиот хороскопски знак

Астрологијата открива на какви момци „паѓате“ според вашиот хороскопски знак.

15 чудни факти за сексот кои можеби и не мора да ги знаете

Женскиот оргазам постои за да ја осигури бременоста

Зошто треба да додавате вотка во тестото за пита и пица?

Имаме многу важни новости за вас, кои целосно можат да ви го променат животот (во поглед на питите и пиците!).

Запознајте ја Рапанзел од вистинскиот живот

Оваа принцеза од Дизни повеќе не е само лик од приказните бидејќи се појави девојка која без двоумење можеме да ја наречеме вистинската Рапанзел!

Добра доза смеа: Траумите од детството на Марјан Ѓорѓиевски

Ќе се потсетите на Босилка и „Опстанок“, Ѓорѓи Колозов во улога на Господ, кога одевте на слава со родителите и на уште многу други случки кои ќе ве вратат во минатото и убаво ќе ве изнасмеат.
Датум: 19 мај 2016
, Автор:

Кога емоциите се на слобода: За да биде сѐ во ред, најпрвин треба да прифатите дека не е

Единствената ваша желба во најтешките мигови е да бидете многу повеќе од во ред. Вие сакате да бидете среќни.

Спиете со или без чорапи? Дознајте што открива тоа за вас

Можеби ќе си помислите дека и во двата случаи се работи за навика, но ова открива многу повеќе работи за вас отколку што можете да си замислите.
12