Зошто луѓето сакаат да гледаат телевизија во друштво на милениците?

Кое милениче најмногу му прави друштво на својот сопственик кога гледа телевизија?

10-те најконтроверзни ТВ серии на сите времиња

Со текот на времето сексот, насилството и другите теми се менуваат со културните норми. Сепак, понекогаш има теми кои секогаш ќе предизвикуваат контроверзија.

9 работи што ќе ви се случат ако престанете да гледате телевизија

Можете ли да си ги замислите животот без телевизија?

Пронајдок на годината: Чорапи кои ја паузираат серијата ако заспиете

За овој пронајдок е заслужна компанијата „Нетфликс“, а добро е тоа што овие чорапи може да ги изработи секој.
Датум: 24 дек 2015

15 луѓе кои не знаеле дека камерите снимаат

Погледнете ги следниве бесценети реакции на луѓе кои очигледно не сакале да го направат својот прв настап во живо пред камерите.

Драма или хумор: Што кажува вашиот омилен тип серии за вашиот карактер?

Експертите кажуваат дека вашиот избор на тв серија многу кажува за вашиот карактер. Проверете дали има вистина во тоа.

Што ви прави гледањето премногу телевизија?

Стрипче кое ќе ве потсети на реалната вистина за телевизијата, која е добро понекогаш да нѐ затресе и да нѐ извади од фотелјите во кои удобно чекаме да ни помине животот.
Датум: 25 авг 2014
, Автор:

40 нешта кои веќе не ги правиме благодарение на технологијата

Дали имате забележано колку работи во нашиот живот во последниве неколку години премногу се сменија?

Што неговите необични задоволства зборуваат за неговата личност?

Начинот на кој мажите се справуваат со себеси после стресен ден на работа или пак се наградуваат после успешен ден, може да открие некои карактеристики од неговиот карактер...

10 причини да гледате ЕУРО 2012

Иако знаете дека нема каде да побегнете од Европското првенство во фудбал, еве ви десет причини кои и без тоа нема да ви дадат да се одлепите од телевизорот.

Листа на основни секојдневни проблеми

Секојдневни „проблеми“ кои и покрај нивната наизглед банална природа, успеваат моментално да предизвикаат многу поголема напнатост од некој посериозен и подолготраен проблем.

9 митови поврзани со спиењето

Мишел Дрерап, доктор по психологија, открива 9 митови поврзани со спиењето кои отсекогаш сме ги сметале за причина поради која се чувствуваме наспано или уморно во текот на денот.
12