5 хороскопски знаци што попрво би се дружеле со својата мачка отколку со вас

Некои хороскопски знаци многу повеќе уживаат во удобноста на својот дом отколку на гласни дестинации опкружени со многу луѓе.

Подобро од таблети: Рецепт за најстариот лек против менструални болки

Народната медицина некогаш била единствената помош при отстранување на непријатните несакани последици од месечниот циклус

Првото нешто што ќе ви падне во очи на оваа слика открива што се крие во вашата душа

Доколку сакате да откриете што се крие во вашата сенка, како и во вашата душа, само погледнете ја сликата и забележете што прво ќе ви падне во очи.

Синдром на хроничен умор – необјаснива појава при која ни одмор не помага

Ако симптомите не ги предизвикува некоја медицински утврдена причина, тогаш многу е веројатно дека се работи за синдром на хроничен умор.

11 здравствени ризици поврзани со мигрените

Доколку страдате од мигрени, тогаш можеби се наоѓате во ризичните групи за некои заболувања.

Зошто луѓето сакаат да гледаат телевизија во друштво на милениците?

Кое милениче најмногу му прави друштво на својот сопственик кога гледа телевизија?

Некои од најдобрите патувачки фотографии за овогодишниот натпревар на National Geographic

Фотографи од целиот свет ја раскажуваат својата приказна и ги инспирираат другите да го истражат светот.

5 чести грешки при уредување на спалната соба

Создадете вистинска оаза на одмор и добар сон во вашата спална соба.

5 погрешни сфаќања за анксиозноста кои сè уште се доста чести меѓу луѓето

И покрај кампањите за подигнување на свесноста, многумина сè уште мислат дека менталното нарушување е „само во главата“ и дека „ништо не му е, ќе помине“.

Најчудните кривични дела од бродовите за крстарење

Секој знае што да очекува кога оди на крстарење – активности, сонце и многу храна и пијалаци. Но што е со работите кои не ги очекувате?

Тест кој ќе ви покаже колку внимание им обрнувате на деталите

Кога имаме премногу работа, често паничиме и се обидуваме да направиме повеќе работи во исто време. На крај ништо не работи и остануваме збунети.
12