12 април 2018 | Кафе пауза

5-те најтрадиционални хороскопски знаци во зодијакот

Да се биде традиционален не значи и да се биде здодевен.

Науката конечно доаѓа до објаснување зошто имаме веѓи

Ако погледнете реконструкции на остатоците од нашите далечни предци, ќе забележите дека нивната сличност со денешните луѓе е евидентна, но исто така има и доста разлики, особено во делот на лицето.

8 трикови со кои ќе изгледате како модна кралица

Следете ги овие совети и изградете го вашиот нов стил, со кој ќе го задржите и негувате и младиот дух.

Дали ова откритие ќе доведе до развивање можност за „читање“ на сеќавањата по смртта?

Благодарение на новите истражувања во неврологијата, сеќавањата ќе можат да добијат сосема нова димензија.

Погледнете ги неверојатните фотографии од кинескиот Париз

На источниот брег на Кина, што е илјадници километри оддалечен од Париз, се наоѓа реплика на Ајфеловата кула висока околу 108 метри, сместена во градот Тиандученг.

10-те најконтроверзни ТВ серии на сите времиња

Со текот на времето сексот, насилството и другите теми се менуваат со културните норми. Сепак, понекогаш има теми кои секогаш ќе предизвикуваат контроверзија.

Најдоброто истражување: Тестенините се одлични за слабеење

Колку и да внимавате на исхраната, понекогаш тестенините се совршениот оброк. А сега едно истражување покажало дека тестенините можеби и не се толку лоши.

Листа за патување за девојките кои сакаат да излезат од удобната зона

Овие нешта предизвикуваат вистински страв, па повеќето ги избегнуваат. Сепак, дознаваме многу повеќе за светот и самите себеси кога пробуваме нови нешта.

Најдобриот начин за шминкање според областа во која работите

Шминката за на работа е навистина деликатна задача...

10 знаци дека сте во добра физичка форма дури и ако не вежбате

Многу луѓе трошат многу пари за теретана, направи за вежбање и здрава исхрана, но сосем е во ред ако овој животен стил не е за вас.

Која е тајната на аргановото масло?

Неверојатните здравствени придобивки на аргановото масло!

16 фотографии од обични нешта што ќе ве остават без зборови

Овие фотографии ќе ви покажат неколку секојдневни нешта од поинаква перспектива.