16 фотографии од обични нешта што ќе ве остават без зборови

Знаевте ли дека компирите можат да бидат и виолетови и дека постојат над 4.000 видови од нив? Дали мислите дека знаете сè за бубамарите, облаците или ежовите? Овие фотографии ќе ви покажат неколку секојдневни нешта од поинаква перспектива. Навистина ќе останете без зборови.

1. Ова е бубамара бебе

16 фотографии од обични нешта што ќе ве остават без зборови

2. Виолетовите компири се од Перу, а овде има 4.000 видови од нив

16 фотографии од обични нешта што ќе ве остават без зборови

3. Корењата го следат дезенот на тротоарот

16 фотографии од обични нешта што ќе ве остават без зборови

4. Растението алое полифила

16 фотографии од обични нешта што ќе ве остават без зборови

5. Необични кристали мраз

16 фотографии од обични нешта што ќе ве остават без зборови

6. Ежот Нелсон ги изгубил сите боцки, па сега секојдневно го масираат со посебни масла

16 фотографии од обични нешта што ќе ве остават без зборови

7. Нарушувањето дерматографија ѝ овозможува на личноста да „пишува“ на својата кожа

16 фотографии од обични нешта што ќе ве остават без зборови

8. Облаци во форма на леќа

16 фотографии од обични нешта што ќе ве остават без зборови

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар