Што ви прави гледањето премногу телевизија?

Што ви прави гледањето премногу телевизија?

Сте размислиле некогаш колкаво е влијанието на телевизијата врз нашите животи? Колку бескорисно потрошено време поминуваме пред ТВ екраните додека истовремено им дозволуваме на оние од другата страна да ни ги перат мозоците? Веројатно сте помислиле и тоа многупати, но сепак нема ден да помине, а вие да не го изгледате ТВ дневникот на вашиот омилен канал, омилената ТВ серија или некое забавно шоу. Тоа во умерени граници секако е во ред, а стрипчето во продолжение само ќе ве потсети на реалната вистина за телевизијата, која е добро понекогаш да нѐ затресе и да нѐ извади од фотелјите во кои удобно чекаме да ни помине животот.

Гладен сум. – Нарачај пица со тројно месо!

Гладен сум. – Нарачај пица со тројно месо!

Сиромашен сум. – Набави кредитна картичка!

Сиромашен сум… – Набави кредитна картичка!

Сакам да се забавувам! – Купи видеоигра!

Сакам да се забавувам! – Купи ја оваа видеоигра!

Не се чувствувам исполнето. – Купи нова кола!

Не се чувствувам исполнето. – Купи нова кола!

Пак сум гладен. – Нарачај хамбургер со тројно месо!

Пак сум гладен. – Нарачај хамбургер со тројно месо!

Сега ме боли стомак! – Земи го леков, одма ќе ти олесни. Гарантирано!

Сега ме боли стомак! – Земи го леков, одма ќе ти олесни. Гарантирано!

Сакам да најдам добра жена и да основам семејство.  – Тоа бара многу работа, гледај го порново наместо тоа.

Сакам да најдам добра жена и да основам семејство. – Тоа бара многу работа, наместо тоа гледај го порново.

Многу ми се допаѓа ова! Би можел да гледам цел ден. – Продолжи. Според експертите мастурбирањето е добро за тебе.

Многу ми се допаѓа ова! Би можел да гледам цел ден. – Продолжи. Според експертите мастурбирањето е добро за тебе.

Импотентен сум... – Земи го леков!

Импотентен сум… – Земи го леков!

Дебел сум, не сум добар со здравјето, во долгови сум, примам премногу лекови и пак не се чувствувам исполнето! – Пробај го новово пиво и заборави на своите проблеми!

Дебел сум, не сум добар со здравјето, во долгови сум, примам премногу лекови и пак не се чувствувам исполнето! – Пробај го новово пиво и заборави на своите проблеми!

Сакам да го направам светот подобро место за живеење! – Гласај за политичарот „А“ и тој ќе го направи тоа за тебе!

Сакам да го направам светот подобро место за живеење! – Гласај за политичарот „А“ и тој ќе го направи тоа за тебе!

Сѐ што ми кажа да направам беше погрешно. Те гасам сега! – Чекај, гледај го ова реално ТВ шоу! Ќе почувствуваш инстантна забава!

Сѐ што ми кажа да направам беше погрешно. Те гасам сега! – Чекај, гледај го ова реално ТВ шоу! Ќе почувствуваш инстантна забава!

13-shto-vi-pravi-gledanjeto-televizija-kafepauza.mk 14-shto-vi-pravi-gledanjeto-televizija-kafepauza.mk 15-shto-vi-pravi-gledanjeto-televizija-kafepauza.mk 16-shto-vi-pravi-gledanjeto-televizija-kafepauza.mk 17-shto-vi-pravi-gledanjeto-televizija-kafepauza.mk 18-shto-vi-pravi-gledanjeto-televizija-kafepauza.mk

Времето истече.

Времето истече.

„Ако го сакате животот, не губете си го времето, бидејќи времето е она од што животот е составен.“ – Брус Ли


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар