солзи | Кафе пауза

Солзите како лек за душата и телото: Со плачењето можете да ги решите овие здравствени проблеми!

Научниците откриле дека плачењето може да има навистина големи здравствени придобивки.

Свеќа-еднорог која плаче разнобојни восочни солзи штом ја запалите

Доколку сте љубители на митски суштества и на необичен декор за домот, овој свеќник во форма на еднорог можеби е токму она што го барате.
Датум: 24 мар 2017
, Автор:

5 ситуации кои ќе го расплачат и најголемиот фраер

Уште од раното детство, машките деца ги учат дека не треба да плачат и дека треба да ги задржуваат нивните солзи, па така тие тоа го спроведуваат и понатаму во животот.

Кога е најтемно, пронајдете ја светлината во вас

И не е важно дали ви течат солзи или ви доаѓаат идеи за беспомошност и немање смисла на она што го работите или на она што сте го изградиле досега.

14 литературни класици кои докажуваат дека љубовта отсекогаш била мртва

Не секоја принцеза го наоѓа принцот од соништата.
Датум: 22 јан 2016

Креативни свеќи плачат миризливи восочни солзи додека согоруваат

Восокот кој паѓа од запалена свеќа понекогаш навистина наликува на солзи.

15 филмови кои ќе ве разнежат во топлите летни ноќи

Летото е вистински период за одмор и уживање, а знаете ли што значи тоа? Време е да ги изберете најдобрите филмови кои ќе ве разнежат и ќе ве натераат да пуштите по некоја солза.

Што може да ве расплаче според вашиот хороскопски знак?

Некои знаци се поемотивни од другите, но сите имаат свои слабости кои предизвикуваат солзи во нивните очи. Дознајте што може да го расплаче секој хороскопски знак.

14 нешта кои ќе ги сфатат премногу емотивните жени

Искажувањето емоции не е лошо. Не сте луди ниту ненормални. Едноставно сакате да си се исплачете и да си кажете сѐ што ви лежи на душа. Нема ништо лошо во тоа.

Престанете да плачете со само еден потег

Нема ништо лошо во плачењето, но некогаш солзите доаѓаат на очите во момент кога не сакаме да се случи тоа.

50 нешта кои можат да расплачат возрасна жена за време на нејзиниот ПМС

Овие ситници не изгледаат толку безначајно за жена која поминува низ ПМС...