15 филмови кои ќе ве разнежат во топлите летни ноќи

Летото е вистински период за одмор и уживање, а знаете ли што значи тоа? Време е да ги изберете најдобрите филмови кои ќе ве разнежат и ќе ве натераат да пуштите по некоја солза. Да, добро ќе се исплачете со нив, но и ќе се забавувате. Ако ги немате погледнато овие филмови, топло ви ги препорачуваме.

1-15-filmovi-koi-kje-ve-raznezhat-vo-toplite-letni-nokji-kafepauza.mk_.jpg-kafepauza.mk

1. Потрага по среќа (The Pursuit of Happiness) – 2006

Класична сентиментална приказна во која глумат Вил и Џејден Смит, кои гарантирано ќе ви ја размачкаaт маскарата. Следете го патувањето на Крис Гарднер и неговиот син, кои ќе ве однесат во суровата реалност на светот на бездомништвото и истрајноста.

2. Безусловно (Unconditional) – 2012

Ах, зарем не ги сакаме прекрасните пријателства и опростувања? Актерите Мајкл Или и Лин Колинс ќе ве одведат во емотивна приказна којa ќе ве воодушеви. Овој емотивен филм зборува за една жена и нејзиниот пријател од детството кој се обидува да ја врати нејзината верба во животот, после убивањето на нејзиниот маж во текот на една кражба.

3. Часови (Hours) – 2013

Ако присуството на Пол Вокер не е доволно за моментално да се расплачете, тогаш сигурно ќе испуштите некоја солза додека го гледате во филмот. Тој го ризикува својот живот за да ја спаси својата новородена ќерка, откако ураганот Катрина ќе ги спречи да отидат во болницата во Њу Орлеанс.

4. Светот не е фабрика за исполнување желби (The Fault In Our Stars) – 2014

Ова е најемоционалниот филм кој некогаш сме го виделе. Филмот е изработен според истоимениот роман на Џон Грин. Ние се опседнавме со главните ликови – Хејзел и Август кои се заљубуваат после состанокот на групата за поддршка на луѓето кои боледуваат од рак.

5. Момчето во пижами на риги (The boy in the striped pajamas) – 2008

Спремете марамчиња пред да започнете да ја гледате оваа драма која се базира на животот на две деца кои стануваат пријатели во текот на Холокаустот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар