Свеќа-еднорог која плаче разнобојни восочни солзи штом ја запалите

Свеќа-еднорог која плаче разнобојни восочни солзи штом ја запалите

Доколку сте љубители на митски суштества и на необичен декор за домот, овој свеќник во форма на еднорог можеби е токму она што го барате.

1-svekja-ednorog-koja-plache-raznobojni-vosochni-solzi-shtom-ja-zapalite-kafepauza.mk

Изработен од чиста бела керамика, свеќникот изгледа прилично едноставно, сѐ додека не го запалите неговиот шарен спирален рог. Тогаш свеќата почнува да се разлева низ очите на еднорогот, така создавајќи уникатен ефект на плачење во боите на виножитото.

2-svekja-ednorog-koja-plache-raznobojni-vosochni-solzi-shtom-ja-zapalite-kafepauza.mk

Ова е дефинитивно предмет кој ќе внесе магична, жива, па и по малку морничава светлина во вашиот дом. Производот се продава за 23,19 евра, а доаѓа со две шарени свеќи кои ќе му овозможат подолг восочен плач на вашиот керамички еднорог.

3-svekja-ednorog-koja-plache-raznobojni-vosochni-solzi-shtom-ja-zapalite-kafepauza.mk

Погледнете ја и оваа чоколадна свеќа која можете да ја изедете.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар