Чоколадна свеќа која можете да ја изедете

Замислете си чоколадна свеќа, мини тортичка и тивка музика. Совршена комбинација, нели? А сега пробајте повторно да си ја замислите чоколадната свеќа, но овој пат откако ќе ја запалите, таа полека ќе почне да се топи и по неколку минути ќе се претвори во топло чоколадо кое ќе ја прелее мини тортичката. Ви звучи подобро?

Чоколадна свеќа која можете да ја изедете

Оваа неверојатна идеја е на Стефан Буро, кој успешно ја создал првата чоколадна свеќа во светот која може да се јаде. Десертот истовремено е практичен, уникатен и забавен. А како точно функционира, можете да погледнете на наредниве неколку фотографии…

Чоколадна свеќа која можете да ја изедетеЧоколадна свеќа која можете да ја изедетеЧоколадна свеќа која можете да ја изедетеЧоколадна свеќа која можете да ја изедетеЧоколадна свеќа која можете да ја изедете

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар