Необични веб-сајтови кои ќе ви се најдат кога ви е здодевно

Можеби повеќе не ви се допаѓаат старите веб-сајтови, а не ве интересираат ни новостите на социјалните мрежи...

10 интересни работи што можете да ги правите со партнерот во кревет (ниту една од нив не е секс!)

Во деновите кога не сте баш расположени за акција, можете да пробате некои од овие работи. Сигурно ќе си поминете незаборавно.

13 необични работи што ги прават интровертите

Интровертите се луѓе кои уживаат во осаменоста. Тие имаат потреба да се тргнат од сите социјални интеракции што понекогаш е предност за нив.

9 работи што ќе ви се случат ако престанете да гледате телевизија

Можете ли да си ги замислите животот без телевизија?

13 необични и интересни веб-сајтови кои ќе ви помогнат да се ослободите од досадата

Веб-сајтови кои имаат само една задача: Да тепате време на Интернет.

10-те најдобри работи што се случуваат кога сте сингл

Да се биде сингл, сам и слободен значи да се знае доволно за љубовта, за да се чека вистинската личност.

Единственото нешто на кое вреди да се трошат пари

Велат дека среќата со пари не се купува. Освен ако парите не ги искористите за да го купите ова.

10 знаци дека постигнувате добар баланс меѓу работата и приватниот живот

Ова се 10 знаци кои покажуваат дека вие сте дел од оние кои умешно балансираат меѓу работата и личниот живот.
Датум: 08 апр 2015
, Автор:

5 начини да си го пополните слободното време

Сите ние имаме огромен број обврски кои се врзани со многубројни рокови. Но, и најзафатениот човек може да одвои по некој саат во денот за себе и своето здравје.
Датум: 12 јан 2015

Одлични ТВ серии кои можат да ви го исполнат празничното слободно време

Започнувајќи од прекрасната „Outlander“, па сè до урнебесната „Black-ish“, погледнете ја оваа листа од 15 серии и најдете ги оние чија приказна најмногу ви одговара на вашето моментално празнично расположение...

Зошто читањето книги е најдобриот начин да го поминете слободното време?

Нема ништо поубаво од мирисот на нова книга и еден цел нов свет што чека да биде откриен. Простор со нови места, нови ликови, чии искуства ќе останат врежани во вашиот ум и фантазија.
12