02 мај 2017 | Кафе пауза

4 лаги за процесот на посвојување деца во кои мора да престанете да верувате

Од сите начини на кои можете да станете родители или да го проширите вашето семејство, посвојувањето има посебно место во срцето на оние кои се одлучуваат за овој процес.

Љубители на книги, дали и вие страдате од „цундоку“?

Вие не смеете да бидете во книжарница без надзор, се ужасувате и при самата помисла дека еден ден ќе ви снема простор во вашата домашна библиотека, но ретко кога имате време за читање?

Зошто мажите што стапуваат во брак со медицински сестри се најсреќни?

Медицинските сестри се посебен вид луѓе кои се комбинација од сила и љубов.

Научниците откриваат: Зошто вашиот дечко никогаш нема да признае дека згрешил?

Истражувачите од Калтек и школата Вартон при Универзитетот во Пенсилванија дознале дека луѓето со повисоко ниво на тестостерон многу често мислат дека се во право, дури и тогаш кога не се.

25 неверојатни искуства близу до смртта кои ќе посакате да се вистинити

Секој од нас се има прашувано како изгледа смртта. Дали само заспиваме? Дали го напуштаме телото пред срцето да престане да чука?

Гордоста зема голема животна енергија и сила! Како да ги препознаете горделивите луѓе?

За да се ослободите од гордоста, најпрво треба да ја препознаете, а таа се крие во овие карактеристики.

Престанете да ги „гуглате“ вашите здравствени симптоми и пробајте ја оваа неверојатна апликација!

Признајте дека ви се случило во 3 часот наутро да пребарувате симптоми на Гугл за да откриете какво значење има необјаснивиот осип што ненадејно ви се појавил!

Одлични вести: Отворена е сала за вежбање која нуди часови по дремење за сите уморни луѓе

Една сала за вежбање во Велика Британија решила да започне со одржување часови по дремење.

12 евтини начини да го претворите вашиот дом во дизајнерско ремек-дело

Наоѓањето вистински декор и дизајн за вашиот дом може да биде навистина тешко. Само еден мал детаљ може да го уништи целиот изглед, но за среќа има бројни мали трикови кои можат да ви помогнат.

13 необични работи што ги прават интровертите

Интровертите се луѓе кои уживаат во осаменоста. Тие имаат потреба да се тргнат од сите социјални интеракции што понекогаш е предност за нив.

Немојте да велите дека не постојат добри мажи само затоа што сте имале лоши искуства во љубовта

Немојте да велите дека „сите мажи се исти“ само затоа што досега сте налетувале на идиоти.
12