12 евтини начини да го претворите вашиот дом во дизајнерско ремек-дело

Наоѓањето вистински декор и дизајн за вашиот дом може да биде навистина тешко. Само еден мал детаљ може да го уништи целиот изглед, но за среќа има бројни мали трикови кои можат да ви помогнат, а ќе ве чинат многу малку. Погледнете за што станува збор…

1. Декорирајте го телевизорот со рамка за слика

2. Постелете рачно изработени килими и дипли

3. Создадете си ваш камин

(3)12-evtini-nachini-da-g-pretvorite-vashiot-dom-vo-dizjanersko-remek-delo-kafepauza.mk

4. Искористете ги цевките кои останале од поправки

5. Бидете креативни со дрвените палети

6. Направете слики од стари предмети кои ви се расфрлани наоколу

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар