25 нешта од 90-тите години за кои секоја девојка сонуваше

Ах тие 90-ти години. Тоа беше лудо, колоритно време, каде што сите ние најдобро ја изразувавме нашата индивидуалност. За разлика од денес, кога луѓето се обидуваат да влезат во некоја категорија, тогаш сите го покажуваа своето вистинско лице – оние што навистина беа. Токму затоа и ја направивме оваа носталгична листа со нешта што сите девојки од 90-тите сонуваа да ги имаат! Колку од овие нешта имавте вие?

Шноли

(1) 25-neshta-od-90-tite-godini-za-koi-sekoja-devojka-sonuvashe-www.kafepauza.mk

Лепенки наместо обетки

(2) 25-neshta-od-90-tite-godini-za-koi-sekoja-devojka-sonuvashe-www.kafepauza.mk

Пружини за коса

(3) 25-neshta-od-90-tite-godini-za-koi-sekoja-devojka-sonuvashe-www.kafepauza.mk

Бујни стегачи за коса

(4) 25-neshta-od-90-tite-godini-za-koi-sekoja-devojka-sonuvashe-www.kafepauza.mk

Дезодоранс „Och!“

(5) 25-neshta-od-90-tite-godini-za-koi-sekoja-devojka-sonuvashe-www.kafepauza.mk

Продолжете на следната страница за повеќе слики…

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар