30 мај 2016 | Кафе пауза

Никогаш не се вљубувајте во некој кој ве смета за обични

Треба да се стремиме кон тоа да сакаме и да бидеме сакани на начин кој би направил најголемите романтични приказни на сите времиња да изгледаат како едно големо ништо.

Модерни 3Д печатени аквариуми ја комбинираат уметноста и природата

Уникатна комбинација на уметноста, природата и технологијата.

Најмистериозните тајни друштва во светот

Најпознати се Масоните и Илуминатите за кои се верува дека имаат свои луѓе на високи државни функции, во индустријата и банкарството.

Што всушност претставуваат полумесечините на ноктите и која е нивната намена?

Оној мал, побел дел од нашите нокти кој го гледаме како полумесечина е многу чувствителен и е важен дел од структурата на ноктите кој не смее да се оштети.

5-те афирмации кои треба секојдневно да си ги кажуваме

Луѓето се среќни кога секој нов ден го гледаат како нова шанса и кога одредена непријатна ситуација не ја доживуваат како проблем, туку како предизвик.

13 необични и интересни веб-сајтови кои ќе ви помогнат да се ослободите од досадата

Веб-сајтови кои имаат само една задача: Да тепате време на Интернет.

20 интересни прашања за вежбање на мозокот

Додека некои можат да се решат со малку напор, некои ги оставаат замислени со часови дури и најбистрите мозоци.

Кои личности најмногу страдаат од несоница?

Тие многу ретко имаат момент за себе, но дури и кога ќе успеат да пронајдат малку време да здивнат, многу брзо нешто ќе ги прекине и тие ќе мора да се вратат на своите секојдневни обврски.

Како да направите вашата љубовна врска да трае 25 години или повеќе?

Среќната врска може да биде едно од најверојатните нешта во светот.

30 нешта кои треба да ги запомните за вашата мала ќеркичка

Розово е за мали бебиња. Таа сака тиркизна или резеда детска соба.

Кое парче облека е задолжително за секој хороскопски знак?

Еве кое парче облека е задолжително во вашиот гардеробер според вашиот хороскопски знак.

8 знаци за успешен живот кои не се поврзани со парите и славата

Успехот настанува тогаш кога ќе почнете да го живеете вашиот живот, наместо оној на сите околу вас.
12