сладок компир | Кафе пауза

Рецепт за појадок: Слатки печени компири со кокос и боровинки

Ова е малку поинаков појадок, кој лесно може да послужи и како десерт без шеќер.

Рецепт за печен сладок компир со мед

Овој рецепт за печен сладок компир со мед е многу побрз начин за подготовка на сладок компир отколку традиционалниот метод на печење.

Рецепт за хумус од сладок компир

Нежна виолетова нијанса и исклучително интересен вкус се корените на овој едноставен рецепт за хумос од сладок компир!

Супа од сладок компир и црвена леќа

Овоj рецепт е вегански, без глутен и млечни производи.

Видео: Никој не јаде сладок компир послатко од овој вомбат

Вомбатот Мили е една од најслатките жителите на паркот Symbio Wildlife во Австралија. Таа обожава да јаде сладок компир, а во следното видео погледнете колку е тоа слатко.

Неверојатно интересни и слатки десерти со сладок компир

Слаткиот компир или батат е неверојатно здрав зеленчук, кој освен како главен оброк, може да се искористи и во голем број десерти.

5 намирници кои ќе ја „убијат“ желбата за слатки

Овие здрави намирници ќе ја задоволат вашата дневна потреба за шеќер, а притоа нема да му наштетат на вашето здравје.

Вкусни и здрави колачи кои не се прават со брашно и шеќер

Ако сакате да ги замените брашното и шеќерот во слатките рецепти, веројатно досега не сте се сетиле на оваа магична состојка – слаткиот компир...
Датум: 22 ное 2014
, Автор:

Сок од сладок компир за одлична кожа и посилен имунолошки систем

Можеби слаткиот компир не е нешто по што би посегнале за да го ставите во соковник, но за разлика од обичните компири, тој е и многу вкусен и многу корисен.
Датум: 05 јун 2014
, Автор:

Храна која ќе ви помогне да се ослободите од акните

Она што го јадете многу се одразува на изгледот на вашата кожа. Затоа, обрнете повеќе внимание на вашата исхрана. Ова се топ 8 продукти кои ќе ви помогнат да се изборите против акните.
Датум: 10 сеп 2013
, Автор:

Чипс од сладок компир подготвен во микробранова

Вкусна закуска која лесно се подготвува...
12