15 мај 2013 | Кафе пауза

Златни правила за купување облека на попуст

Пред да почнете со обиколка на вашите омилени продавници за да ја освежите вашата летна гардероба, барем со неколку нови парчиња, на ум треба да ги имате следиве неколку совети за да уживате повеќе во шопингот.

Книга: „Момчето во пижами на риги“ – Џон Бојн

Трогателна приказна за пријателството, љубовта и подадената рака сред лудило од бесчуствителност, скаменети срца и изгубени души...

Чипс од сладок компир подготвен во микробранова

Вкусна закуска која лесно се подготвува...

8 принципи на успешните луѓе

Успехот значи да се биде сведок на остварувањето на сопствениот сон, напорната работа која конечно ви се исплатила и зголемувањето на самодовербата.
Датум: 15 мај 2013
, Автор:

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

Како составен дел од грижата за вашиот вид, во пакет ви доаѓаат и следниве „слатки маки“ низ кои секојдневно минувате.

Одлично решение за транспорт на брза храна

Во денешно време многумина се определуваат да купуваат храна од ресторани за носење, бидејќи навиките за јадење им се имаат променето поради набиениот распоред во денот и брзиот начин на функционирање.