Мачиња ја истражуваат визбата на сопственикот

Автор: Весна Јовановска

Две слатки мачиња „преговараат“ кое прво да тргне во истражувачка мисија во визбата на сопственикот. Едното од нив, одлучува да зачекори прво. Но, наместо логистика, второто маче-извидник го турнува по скалите. Мачиња ја истражуваат визбата на сопственикотПогледнете го следното видео и насмејте се со палавите миленичиња.

Мачето од видеото не е повредено. А вие, извлековте ли поука? Ако некој ви рече „после тебе“, ќе тргнете ли први? 🙂


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар