Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

Носењето очила со диоптер е нужна потреба, но со неа си доаѓа и неизбежна секојдневна рутина со која секој горд сопственик на „тегли“ може да се пофали дека ја почитува. Како составен дел од грижата за вашиот вид, во пакет ви доаѓаат и следниве „слатки маки“ низ кои секојдневно минувате:

Одењето на 3Д филм е ужасно искуство, бидејќи морате да носите уште едни очила врз вашите очила.

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

А и кога е сончево надвор и очајно ви е потребна сенка, треба да ја сторите истава работа.

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

Вашите очила постојано се замаглуваат…

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

Како на пример кога пиете топло кафе или чај…

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

Дури и кога јадете супа…

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

Или додека готвите.

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

Бакнувањето со очила може да биде чудно искуство.

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

Ништо не е поиритирачко од тоа кога очилата ќе ви се заплеткаат во косата.

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

Кога пак ќе ги изгубите очилата, не можете да ги најдете зошто НЕ ГЛЕДАТЕ БЕЗ ОЧИЛА.

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

Излегувањето надвор кога врне дожд едноставно ви го уништува денот.

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

Дури и откако убаво ќе ги исчистите, тие стануваат матни и зашлакани во рок од 5 минути.

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

Овој потег ви е апла влезен во рутина.

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

После извесен период од денот, сѐ што сакате да направите е да се ослободите накратко од нив.

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

Одењето во базен со очила е тотално губење време.

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

Кога ќе излезете од тушот проаѓа доста време додека се стабилизирате.

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

На вашите фотографии на очилата секогаш има некаков одблесок.

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

Носењето слушалки ви ги притиска рамките од очилата во черепот.

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

Потребно ви е многу време да ги навикнете.

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

Кога конечно ќе ги извадите очилата навечер тоа е тоа! Тоа е тешка одлука доколку штотуку сте гледале добар филм.

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

Но, некогаш се случува да заспиете со нив, при што ризикувате тотално да ги уништите.

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

Но, најлошо од сѐ е кога ќе ги згазнете вашите очила. Тоа е исто како да сте изгубиле еден ваш живот.

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

И покрај сите маки сте свесни дека носењето очила прави да изгледате интелигентно и секси. 😉

Со какви маки се соочуваат оние кои носат диоптриски очила?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Opticar Reply

    Idniot pat poseti nekoja optika pa rasprasaj se za poveke raboti. A ne da pisuvas naprazno.
    Golem del od ova se nevistiniti.

  2. Анонимен Reply

    Imam zabeleska samo vo toa deka nemora da znaci ako nekoj nosi ocila se slepi ne nemozat da gledaat bez niv…imaj barem malce pocit kon onie koi nosat ocila i se soglasuvam so Opticar GOOOLEEEeemmm del od ova se nevistini

Остави коментар