Испробајте ги веднаш: Вкусни и здрави сендвичи без леб

Вкусни, здрави и едноставни сендвичи без леб кој сигурно ќе ве воодушеват!

Здрав оброк: Тост со путер од кикирики, банана и кокос

Брза и здрава опција за појадок, закуска или вечера...

Смрзнати сендвичи со сладолед и парчиња чоколадо

Слатко студено задоволство спакувано во крцкав сендвич
Датум: 08 феб 2014
, Автор:

Ледени чоко-сендвичи со фил од сладолед

Летен ајс десерт за освежување во жешките денови.

Вкусен вегетаријански сендвич со сирење

За брз, вкусен начин за почеток на денот
Датум: 27 јул 2013
, Автор:

Што да понесете со себе кога патувате со авион?

Еве што треба да земете во торбата со себе за да имате попријатно искуство додека летате...
Датум: 11 јул 2013
, Автор:

Татко црта забавни цртежи на кесињата за сендвичите на синовите

Дејвид Лафериер ги научил неговите деца како вистински да уживаат во својот ручек. Во минатите 5 години тој им црта смешни цртежи на кесето во кое потоа им го пакува сендвичот за на училиште.

Вкусен клуб сендвич со путер од кикирики, џем и банана

Превкусен појадок за совршен почеток на денот...

Како да направите сендвич во вселената?

Астронаутот Крис Хедфилд ни покажува како да направиме сендвич без помош на гравитација.

Гурмански супер сендвич

Огромен сендвич кој може да најаде повеќемина…

10 гурмански сендвичи за мажишта

Сендвичи кои лесно можат да ве најадат со оглед на тоа колку се богати со хранливи материи и различни вкусови.
12