Како да направите сендвич во вселената?

Доколку некогаш сте се запрашале што јадат астронаутите, ова видео ќе ви го даде одговорот на тоа прашање. Астронаутот Крис Хедфилд, првиот Канаѓанец кој чекорел во вселената, во ова видео ни покажува како да направиме сендвич без помош на гравитација.

Како да направите сендвич во вселената?
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Jasna Reply

    Prviot Kanaganin vo vselenata e Marc Garneau !

  2. Кафе пауза Reply

    Но, овој е првиот Канаѓанец кој чекорел во вселената. http://en.wikipedia.org/wiki/Chris_Hadfield

Остави коментар