пролет 2021 | Кафе пауза

8 популарни идеи за пролетни комбинации

Овие модни предлози ќе ве инспирираат да создадете модерни комбинации.

5 дезени што ќе ги гледате насекаде оваа пролет

Модните дизајнери советуваат да носите повеќе додатоци, привлечни парчиња облека и да се потсетите на некои одамна заборавени стилови и дезени.

Сакото е клучно парче облека оваа пролет: 6 предлози како да го носите

Сакото одамна ја напушти деловната рамка и стана составен дел од уличната мода, а нема жена на која не ѝ се допаѓа ова парче облека.

4 нови начини како да носите џемпер оваа пролет

Можеби не сте подготвени да се откажете од прегратките на најмекиот џемпер, особено кога ќе размислите колку е забавно да го комбинирате.

Ова се 7-те најпопуларни пролетни јакни

Еден од добрите начини за враќање на ентузијазмот се новите пролетни комбинации, а преминот од гломазни зимски палта во лесни пролетни јакни звучи примамливо.

3 начини на шминкање што треба да ги пробате оваа пролет

Пролетта е одлична можност да се осмелите да посегнете по впечатливи сенки за очи или кармин, а во продолжение погледнете со каков изглед може да привлекувате внимание оваа пролет.

5 бои на чанти што ќе бидат во тренд оваа пролет

Пронајдете ја бојата што најмногу одговара на вашата гардероба и направете ја секоја комбинација на облека уште повпечатлива.

Фризури што ќе бидат во тренд оваа пролет и со кои ќе изгледате помладо

Од фризурата зависи дали ќе изгледате феноменално или 10 години постаро, па затоа е потребно да обрнете внимание на стилизирањето на косата.

Нов пролетен тренд: Апстрактен маникир што можете да го направите дома

Без разлика дали сте љубител на точки, линии или други фигури во различни бои, сега е време да го пробате овој маникир затоа што ќе биде голем хит оваа пролет.

Совршена комбинација за рана пролет: Плетен елек и кожени панталони

Плетениот елек е основен тренд во уличната мода, без разлика дали ќе изберете винтиџ елек или ќе се одлучите за предимензионален модел.

Ова се најпопуларните модели на очила за оваа пролет

Можеби ги чувате во некоја од старите фиоки или допрва треба да започнете да ги барате - ова се моделите на очила што постојано ќе ги носите во 2021 година.