27 февруари 2021 | Кафе пауза

3 хороскопски знаци што ќе ја пронајдат својата сродна душа оваа пролет

Некои луѓе конечно ќе се сретнат со својата сродна душа. Но, можеби таа сродна душа сама ќе ги најде, а не обратно како што се надеваа додека залудно се обидуваа да ја пронајдат во минатото.

Рецепт за крем од бадеми без шеќер

Без разлика дали ви треба намаз за леб, за палачинки или за кроасани, домашната бела нутела ќе стане вашата омилена верзија на кремот.

5 бои на чанти што ќе бидат во тренд оваа пролет

Пронајдете ја бојата што најмногу одговара на вашата гардероба и направете ја секоја комбинација на облека уште повпечатлива.