Сакото е клучно парче облека оваа пролет: 6 предлози како да го носите

Сакото е клучно парче облека оваа пролет: 6 предлози како да го носите

Сакото одамна ја напушти деловната рамка и стана составен дел од уличната мода, а нема жена на која не ѝ се допаѓа ова парче облека. Може да се носи на повеќе начини, како дел од неформален, но и малку поформален стајлинг.

Во моментов, најпопуларни се оние модели со големи рамена, но и оние изработени од кожа. Правилото да се носи исклучиво во комбинација со елегантни чевли и свечени парчиња облека веќе не важи. Сакото може да се комбинира со спортски патики и да изгледа многу интересно.

Во продолжение ќе погледнете интересни комбинации што ќе го привлечат вашето внимание и ќе ви послужат како инспирација.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TyLynn Nguyen (@tylynnnguyen)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by sense shop (@senseshopgr)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @stylebynelli

Погледнете кои се најпопуларните модели на чанти за сезоната пролет/лето 2021 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар