прегратка | Кафе пауза

Уште една причина плус зошто треба повеќе да се гушкате со вашите најблиски!

Кога вашата сакана личност има тежок ден, веројатно ја прегрнувате без воопшто да размислите за тоа. Едно ново истражување покажува дека токму овој гест има многу поголемо влијание одошто мислите.

Изберете прегратка и дознајте за каква љубов копнее вашата душа

Прегратката е интимен чин помеѓу човечките суштества, а вашата омилена открива нешто интересно за вашиот карактер.

Зошто на вашето тело му е потребна прегратка секој ден?

Многу истражувања покажуваат дека и наједноставниот гест на добрина има придобивки и за оној кој го дава и за оној кој го прима.

Што всушност се случува со женското тело кога мажот ќе го прегрне?

Писателот Давид Тумаринсон на волшебен начин опишал што се случува кога мажот ќе ја прегрне жената и неговите зборови ја покажуваат целата моќ на прегратката.

Кратка приказна која ќе ве остави без здив: Што се случува кога мажот ќе ја прегрне жената?

Оваа неверојатна приказна без сомнение ќе ве остави без зборови и ќе ве мотивира веднаш да ги прегрнете вашите сакани!

Погледнете ги овие прегрнати птици кои ќе ви ја стоплат душата

Птиците се топлокрвни животни. Но, поради нивната големина тие често се приморани да се прилагодуваат и да соработуваат кога ќе стане ладно.

8 слатки начини да се потсетите на убавината на врската

Кога долгата врска ќе стане монотона и по малку досадна, сѐ што е потребно за повторно да ја вратите хемијата меѓу вас е да се потсетите што е тоа што навистина го сакате кај партнерот и што него го привлекло кај вас.

Ќебенце кое ги гушка осамените и тажните

Луѓето гушкаат најразлични работи додека се сами во кревет, најчесто перници и мечиња.

Прегнете ги мајките! 20 причини за да го сторите тоа

Кога станува збор за тоа кој најмногу заслужува прегратка, секогаш првото место без конкуренција го достигнуваат само мајките. Затоа прегрнувајте ги секогаш, секој ден.
Датум: 29 јан 2015

Подобрете го вашето расположение за помалку од 20 секунди

3 едноставни и брзи тркови за одлично расположение...

7 неодоливи видови прегратки кои секоја девојка ги посакува од своето момче

Прегратка може да даде секој, а особено е лековита кога ни е тешко.
Датум: 14 мар 2014
, Автор:

Начинот на кој спиете со партнерот зборува за вашата врска

Начинот на кој спиете заедно со вашиот партнер може да каже многу за вас, но и за вашата врска. Одредете го значењето според вашата вообичаена поза.
Датум: 10 фев 2014
, Автор: