Навистина неодоливо: Џиновска панда која знае како да направи селфи

Оваа џиновска панда знае како да направи добро селфи, а следниве фотографии се доказ за тоа! Во градот Ченгду во Кина постои комплекс со панди кој нуди можност да се сликате со нив. Мора да признаеме дека пандата навистина знае како да се намести за сликање!

Навистина неодоливо: Џиновска панда која знае како да направи селфи

Ова не е прв пат некоја панда да се најде во центар на внимание поради одличното позирање. Пандите сакаат луѓе и обожаваа да се гушкаат, така што не е чудно што сега почнале да прават и селфиња.

Навистина неодоливо: Џиновска панда која знае како да направи селфи

Овој комплекс за панди е формиран во 2011 година и создал услови за живеење кои се идентични со природната средина во дивината. Таму има околу 108 панди и поради тоа важи за најголемиот комплекс со оваа намена во светот.

Навистина неодоливо: Џиновска панда која знае како да направи селфи

Би сакале ли и вие да направите селфи со оваа панда?

Навистина неодоливо: Џиновска панда која знае како да направи селфи


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар