18 јануари 2018 | Кафе пауза

9 знаци дека сте во врска со зрела и возрасна жена

Ако ја пронајдете вашата поубава половина во следниве знаци, тогаш дефинитивно сте едни од најсреќните луѓе на планетава.

ТВ серија: Крајот на е***иот свет (The End of the F***ing World)

Двајца тинејџери бегаат од дома и се впуштаат во авантура што целосно ќе им го смени животот

Науката открива: Богатството и кратките љубовни врски се меѓусебно поврзани

Резултатите од едно истражување покажале дека големото богатство ја зголемува желбата за кратки врски.

10 светски познати идеи што почнале како соништа

Понекогаш некои луѓе имаат соништа кои ги инспирираат да создадат нешто ново. Уште поретко некои од овие соништа стануваат светски познат феномен.

7 чоколадни декорации што ќе ги украсат вашите вкусни колачи

Со помош на овие трикови ќе изгледате како вистински професионалец.

7 работи што децата можат да ги наследат само од татковците

Постојат неколку работи што децата можат да ги наследат само од нивните татковци.

Фризер објавил фотографии од жртва на домашно насилство за да ја подигне свеста на народот

Властите се обидуваат да ги охрабрат жените и мажите да проговорат за овој проблем со цел да им помогнат и да добијат правда. Токму ова го направил едeн фризер.

Тетоважи што ќе ви помогнат да го задржите празничното расположение во текот на целата година

Којзнае, можеби и вие ќе се инспирирате и ќе посакате да ја покажете вашата љубов кон овој период на уникатен начин?!

10 тајни кои ги кријат ноктите за вашето здравје

Сигурно сте забележале дека состојбата на вашите нокти може да се промени. Иако во поголемиот број случаи нема место за паника, добро е да ги знаете овие симптоми.

20 секојдневни работи што се забранети во училиштата ширум светот

Ова се 20-те секојдневни работи што се забранети во училиштата ширум светот...

Тајните зад 9 магионичарски трикови што ќе ги импресионираат и најголемите скептици

Неверојатниот свет на магијата ги привлекува и децата и возрасните. Задоволете ја вашата детска љубопитност, и откријте што се крие зад некои од најпознатите магични трикови.

Изберете прегратка и дознајте за каква љубов копнее вашата душа

Прегратката е интимен чин помеѓу човечките суштества, а вашата омилена открива нешто интересно за вашиот карактер.
12