19 април 2016 | Кафе пауза

Како да ги комбинирате пантолоните со широки ногавици оваа пролет?

Нашиот предлог за оваа сезона се пантолони со широки ногавици и висок струк кои ќе бидат апсолутен тренд во наредните месеци.

Науката докажува дека жените се всушност посилниот пол

Многумина би кажале дека жените не се еднакви со мажите. И да, тие би биле во право, но не на начинот на кој мислите.

Кратка приказна која ќе ве остави без здив: Што се случува кога мажот ќе ја прегрне жената?

Оваа неверојатна приказна без сомнение ќе ве остави без зборови и ќе ве мотивира веднаш да ги прегрнете вашите сакани!

Едноставен психолошки експеримент кој ќе ви го промени животот

Ако сакате да проверите колку навистина сте ослободени од негативните мисли и по можност да го насочите начинот на размислување во попозитивен правец, пробајте го овој едноставен експеримент.

Како секој хороскопски знак се справува со преземањето ризик?

Нашите избори и одлуки се должат на нашиот карактер и нашата природа.

10 мали работи што тој секогаш ги забележува кај вас

Да, точно е дека не разликуваат сина боја од тиркизна, меѓутоа верувале или не тие сепак забележуваат некои мали работи кај вас.

10 корисни опции на Фејсбук за кои најверојатно не знаете дека постојат

Во денешно време ретко кој не користи Фејсбук, а сепак малкумина знаат како да го искористат целиот потенцијал на оваа социјална мрежа.

Сте се запрашале ли некогаш зошто тетоважите се трајни?

Тетоважите се голем дел од секоја светска култура.

По што се разликува паметната жена од мудрата?

Во минатото, на секоја жена ѝ било тешко да ја покаже својата независност, креативност и интелигенција. Но, денес нештата се многу различни...

Лажен андеркат: Нова фризура која ги освои социјалните мрежи

Светот на стилизирањето на косата од сезона во сезона ни нуди нови варијанти на обликување и освежување на фризурата.
12