Што всушност се случува со женското тело кога мажот ќе го прегрне?

Што всушност се случува со женското тело кога мажот ќе го прегрне?

Писателот Давид Тумаринсон пишува преубава поетична проза, а го воодушеви целиот Интернет со својот опис на интимната прегратка помеѓу мажот и жената. Давид на волшебен начин опишал што се случува кога мажот ќе ја прегрне жената. Неговите зборови ја покажуваат целата моќ на прегратката и потсетуваат зошто мажите би требало почесто да ја прегрнуваат својата партнерка – бидејќи и жените и мажите копнеат по љубов.

1-shto-vsushnost-se-sluchuva-so-zhenskoto-telo-koga-mazhot-kje-ja-pregrne-www.kafepauza.mk_

„Кога мажот тивко ќе ѝ пријде на жената и ќе ја прегрне, тој го затвора кругот. Својот и нејзиниот круг. Тоа е круг на нежност, топлина и заштита. И тој ја става жената точно на средината од тој страстен круг. На тој начин во тој момент мажот ненамерно ѝ дава на жената до знаење дека таа е центар на неговиот универзум. Мажот ја прегрнува жената во тишина. Жената, исто така, стои во тишина. Чувствува топла струја која произлегува од тие топли и мирни раце.

Кога мажот ќе ја прегрне жената, таа се чувствува како да има крилја и дека може да лета. Тој круг на љубов е мирен и удобен. Од таа тивка нежност таа се топи како коцки шеќер во шолја чај. Која е таа сега, додека стои во средиштето на тој тесен круг? Што чувствува? Која е таа во овој момент?

Дали таа е жена или девојка? Се чувствува сакано или таа сака? Става ли лесен покривач од тишина преку нејзините рамена кој ги сокрива нејзините мисли од мажот… Или можеби ништо не е сокриено во тој приватен круг? Впрочем, тој само ја прегрнува, ја заштитува од надворешниот свет кој е толку ладен и осамен. А, во неговите раце е топло и удобно. Овие раце се нејзината заштита и спокојство. Тоа е сè што жената несвесно го бара, што го чека и на кое се надева…“


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар