Радоста на подарувањето

Овој краток анимиран филм ја опишува радоста на подарувањето, а е дело на американскиот аниматор и режисер Кирстен Лепор за потребите на божиќното издание на едно детско шоу.

Ангелите на Victoria’s secret ни посакуваат среќни празници

Петте беспрекорни убавици и овојпат не заборавија да нè поздрават со слатка и заводлива новогодишна честитка.
Датум: 29 дек 2011
, Автор:

Згодни стјуардеси танцувајќи ги демонстрираат безбедносните мерки

Филипинската авиокомпанија „Кебу пацифик“ подготвила симпатична кореографија за хитот „Сè што сакам за Божиќ си ти“ од Мараја Кери, преку која згодните стјуардеси ги објаснуваат правилата и мерките за безбедност...
Датум: 25 дек 2011
, Автор:

Три слатки ежиња ви посакуваат среќни празници

Погледнете го ова интерактивно видео со распеани ежиња. Изберете едно од ежињата и издадете му некоја од предложените наредби. Сигурни сме дека она што ќе го видите, слатко ќе ве насмее и ќе ви го разубави денот.
Датум: 20 дек 2011
, Автор:

Најубавите новогодишни и божиќни филмови

Доколку се прашувате што интересно би можеле да правите во овие слободни опуштени денови, еве една интересна идеја - повикајте ги пријателите и разбудете ја магијата на празниците, уживајќи во еден целодневен маратон.
Датум: 06 јан 2011
, Автор:

12 дена новогодишен секс

Еве 12 совети кои ќе го зачинат вашиот сексуален живот за време на новогодишните празници. Но запомнете, сите носиме по малку енергија од другите знаци во зодијакот, па секој од советиве може да има ефект и во вашиот случај.
Датум: 02 јан 2011
, Автор:

Астрологијата и раскинувањето пред Нова година

Сакате да раскинете со вашиот партнер непосредно пред празниците, но не сакате да го повредите. Еве што вели астрологијата за начинот на кој би постапиле....
Датум: 19 дек 2010
, Автор: