Згодни стјуардеси танцувајќи ги демонстрираат безбедносните мерки

Филипинската авиокомпанија „Кебу пацифик“ подготвила симпатична кореографија за хитот „Сè што сакам за Божиќ си ти“ од Мараја Кери, преку која згодните стјуардеси ги објаснуваат правилата и мерките за безбедност...
Датум: 25 дек 2011
, Автор:

Знаете ли како е полното име на Пајо Паторот?

Да се потсетиме на цртаните филмови од детството. Кој дизни јунак ви е најомилен? Дали е тоа можеби Доналд Дак или кај нас попознат како Пајо Паторот? Ако е така, еве некоја информација плус за овој анимиран лик.
Датум: 25 дек 2011
, Автор:

Доброто со добро се враќа

Кога последен пат помогнавте на некој изнемоштен старец да ја премине улицата? И понудивте ли помош на бабичката која едвај ги носеше торбите или можеби го поделивте вашиот сендвич со бездомникот...
Датум: 25 дек 2011
, Автор:

Астрологијата и говорот на телото

Секој хороскопски знак можеме да го познаеме според изгледот и карактеристичното држење. Еве како се однесува секој од припадниците на зодијакот.
Датум: 25 дек 2011
, Автор:

Работливо мајмунче мие садови

Цивилизираниот мајмун Пит кој се наоѓа во засолниште за примати во Боливија знае да мие садови. Оваа несекојдневна особина тој ја научил од Луис Думас од Париз, кој неколку години работел во засолништето...
Датум: 25 дек 2011
, Автор: